Strona: Top Konta Bankowe » Ranking kont osobistych

Ranking Kont Osobistych – Listopad 2018

Opracowaliśmy dla Ciebie ranking kont osobistych, który pomoże Ci w wyborze najlepszego konta bankowego – dopasowanego do Twoich potrzeb. Poświęcenie kilku minut na porównanie rachunków osobistych sprawi, że oszczędzisz dodatkowy czas oraz pieniądze w przyszłości.

Różnorodność ofert oraz bogactwo przekazów reklamowych dotyczących rachunków bankowych sprawia, że dokonanie wyboru najkorzystniejszej oferty jest nie lada wyzwaniem. Produkty bankowe oferują swoim klientom coraz więcej możliwości, na co ogromny wpływ mają urządzenia mobilne z dostępem do szybkiego Internetu. Założenie konta bankowego wydaje się bardzo prostym zadaniem ale wybór kiepskiego rachunku – w perspektywie kilkunastu miesięcy – może nasz kosztować nawet kilkaset złotych! Dlatego poświęcenie kilku minut na porównanie ofert kont osobistych z pewnością przyniesie nam wiele korzyści.

Najlepsze Konta Osobiste – porównaj na szybko

Poniżej znajdziesz krótkie zestawienia najlepszych rachunków w polskich bankach wraz podstawowymi opłatami. Szczegółowe recenzje każdego z nich, dostępne są po kliknięciu w nazwę danego konta.

BANKNazwa konta osobistego
(szczegółowa analiza dostępna po kliknięciu w nazwę)
Opłata za
KONTO
Opłata za
KARTĘ
BANKOMATYSprawdź szczegóły
NEST BankNEST Konto
+ 200 zł premii dla beneficjentów programu 500 plus
0,00 zł0,00 zł0,00 złWniosek Online
mBankeKonto standard
Darmowe konto oraz nagrody w programie poleceń
0,00 zł0 zł / 4 zł0 złWniosek Online
BGŻ BNP ParibasKonto Optymalne
Bezwarunkowo darmowe konto + do 6 miesięcy darmowe obiekty sportowe
0,00 zł0,00 zł0 zł / 5 złWniosek Online
Getin BankGetin Konto Proste Zasady
0 zł za bankomaty + K. oszcz. 3,5% + do 180 zł cashback
0 zł / 8 zł0,00 zł0,00 złWniosek Online
PKO BPKonto Bez Granic
0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie.
17,90 zł0,00 zł0,00 złWniosek Online
Credit AGricoleKonto dla Ciebie
0 zł za kartę wielowalutową do konta.
0 zł / 7 zł0 zł / 9 zł0 zł / 5 złWniosek Online
Millennium BankKonto 360°
Z kontem oszczędnościowym na 2,7% + 200 zł premii
0 zł / 8 zł0 zł / 7 zł0,00 złWniosek Online
ING Bank ŚląskiKonto z Lwem Direct
Odbierz do 140 zł premii
0,00 zł0 zł / 7 zł0 zł / 2,5 złWniosek Online
citiKonto Citi Priority
Darmowe konto i bankomaty + Zyskaj 4% na wymianie walut
0 zł /30 zł0,00 zł0,00 złWniosek Online
eurobankKonto w Pełni
Do 720 zł zwrotu moneyback
0 zł4,90 zł / 0 zł 0 zł / 1,90 zł Wniosek Online
Alior BankKonto internetowe
0 zł za prowadzenie rachunku. Płatności Android Pay i Blik
0,00 zł0 zł / 6 zł0 zł / 5 złWniosek Online
T-Mobile Usługi BankoweT-Mobile Konto Freemium
Promocja: 5% zwrotu za zakupy kartą przez 6 m-cy!
0,00 zł0zł / 6zł0zł / 6złWniosek Online
PKO BPKonto Za Zero
3000 bankomatów PKO + wybór wizerunku karty.
0 zł0zł / 6,9zł0,00 złWniosek Online
Alior BankKonto Jakże Osobiste
Dostosuj konto do swoich potrzeb. Płatności Android Pay i Blik
0 zł / 10 zł0 zł / 5 zł0 zł/ 2,50 złWniosek Online

Pamiętaj,  że założenie lub zamknięcie konta bankowego to kwestia kilkunastu minut. Wszystkie formalności możesz załatwić szybko i wygodnie przez internet, nie ruszając się z domu (umowa o rachunek może zostać zawarta online lub kurierem na koszt banku). Dzięki poświęceniu paru chwil na porównanie aktualnych ofert, w wielu przypadkach możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w dłuższym okresie czasu. Pamiętaj również, że nie musisz dokonywać żadnych porównań na własną rękę – nasz ranking kont osobistych wyraźnie wskaże Ci oferty godne uwagi.

Czy znasz już 2 największe błędy, które kradną pieniądze z Twojego portfela?

Przechowywanie pieniędzy na koncie ROR lub w przysłowiowej skarpecie

Według badań prawie 20% Polaków przechowuje wolne środki na tradycyjnych ROR-ach (rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych). Natomiast blisko 60% ankietowanych nie inwestuje ich wcale! Problem leży jednak w tym, iż większość ROR-ów dostępnych na rynku posiada oprocentowanie zerowe lub bardzo, bardzo niskie, np. 0,1 %. Z tego tytułu przeciętny Polak traci w przybliżeniu 5% swojego kapitału rocznie. Rozwiązanie jest jednak bardzo proste, a wystarczy ulokować wolny kapitał na koncie oszczędnościowym lub wysoko oprocentowanej lokacie terminowej.

Lojalność, która nie zawsze popłaca

Wiele razy słyszeliśmy opinię, że lojalni klienci otrzymują lepsze warunki. Niestety często okazuje się, że najlepsze warunki otrzymują nowi klienci, dopiero rozpoczynający współpracę z bankiem. Taka sentymentalna postawa wobec danej instytucji bankowej może Cię słono kosztować w perspektywie wielu miesięcy. Jeżeli w Twoim banku pojawiła się nowa oferta rachunku o korzystniejszych parametrach, niż posiadany obecnie – dokonaj zmiany. Jeżeli z jakiś powodów to niemożliwe, sprawdź oferty w innych bankach. Z pewnością znajdziesz podobną, a może nawet lepszą propozycję.

Ranking kont osobistych – szczegółowe porównanie

Trudno jednoznacznie stwierdzić, iż jedno konkretne konto bankowe jest najlepszym wyborem dla każdego. Nie mniej jednak na podstawie pewnych założeń wyłoniliśmy najkorzystniejsze rachunki osobiste na rynku. Dzięki temu w łatwy sposób porównasz i wybierzesz najlepsze konto dla siebie.

Każdy z nas ma nieco inne priorytety. Dla niektórych bardzo istotne będą darmowe wypłaty ze wszystkim bankomatów w Polsce, a dla innych dostęp do wielu usług w ramach jednego banku. Niektóre banki przewidziały nawet specjalne rachunki dla młodzieży oraz konta dla studentów. Które konto osobiste będzie najbardziej atrakcyjne dla Ciebie? Obecnie standardem wydaje się brak opłaty za prowadzenie rachunku. Wiele banków nie pobiera również opłat za utrzymanie karty płatniczej chociaż obarcza to pewnymi warunkami. Atrakcyjne również wydają się usługi dodatkowe typu “moneyback” za zakupy w określonych punktach czy dodatkowe rabaty w sklepach objętych promocją. Coraz większą popularność zdobywa także bankowość mobilna, która powoli wypiera tradycyjną bankowość internetową. Zobacz co jest najbardziej istotne dla Ciebie i pod kątem tych parametrów wybierz najkorzystniejszą ofertę.

Do przygotowania rankingu porównaliśmy dziesiątki ofert instytucji finansowych. Nasza porównywarka kont osobistych nie zasypie Cię jednak stertą ofert. Znajdziesz tutaj najlepsze oferty rachunków podzielone według określonych kryteriów, które uznaliśmy za najbardziej znaczące dla użytkownika:

  • Koszty korzystania z karty płatniczej oraz wypłat z bankomatów
  • Koszty korzystania z karty płatniczej oraz wypłat z bankomatów,
  • Koszty przelewów krajowych i zagranicznych,
  • Dodatkowe rachunki powiązane z kontem,
  • Najważniejsze zalety konta.