Ranking Kont Firmowych – Lipiec 2021

Drogi przedsiębiorco, nieważne czy jesteś jeszcze na etapie planowania czy już prowadzisz własny biznes. Poniższy ranking kont firmowych pozwoli Ci dokonać wyboru najlepszego rachunku bankowego dla Twojej firmy. Zdajemy sobie sprawę jak ważny jest Twój czas, dlatego przeanalizowaliśmy dziesiątki ofert za Ciebie i wyłoniliśmy najlepsze konta bankowe dla firm.

Utworzenie obiektywnego rankingu kont firmowych nie należy do prostych zadań. Kiedy zakładamy konto osobiste, zwracamy uwagę na nasze codzienne potrzeby i na tej podstawie wiemy co jest dla nas priorytetowe. W przypadku wyboru konta firmowego, musimy wziąć jeszcze pod uwagę specyfikę branży, w której działamy. Z tego względu trudno jednoznacznie stwierdzić, jakie konto firmowe jest najlepsze dla każdego biznesu. Jeżeli importujesz/eksportujesz towary lub świadczysz usługi dla kontrahentów za granicą, z pewnością istotna będzie dla Ciebie kwestia kosztu przelewów oraz opłat za przewalutowanie środków. Z punktu widzenia płynności finansowej, istotna wydaje się  także możliwość otrzymania kredytu odnawialnego czy dostępu do usług dodatkowych, takich jak faktoring. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne informacje oraz łatwo porównasz koszty i warunki każdego konta dla firmy.

Najlepsze Konta Firmowe – Ranking rachunków dla przedsiębiorców

BankNazwa rachunkuOpłata za
KONTO
Opłata za
KARTĘ
Darmowe
BANKOMATY
Więcej szczegółów
Santander Bank PolskaKonto Firmowe Godne Polecenia
Do 900 zł premii za płatności+ 400 zł za terminal
0 zł0 zł0 zł Sprawdź Ofertę
Bank PekaoKonto Przekorzystne Biznes
do 1200 zł premii za korzystanie z konta
0 zł / 9 zł0 zł / 7 zł0 zł/2%, min. 5 złSprawdź Ofertę
Alior BankiKonto Biznes
Odbierz nawet1500 zł premii + 300 zł za korzystanie z konta w tej promocji
0 zł0 zł0 złSprawdź Ofertę
ING Bank ŚląskiKonto Direct dla Firmy
biuro rachunkowe przez 6 m-cy za darmo
0 zł0 zł0 złSprawdź Ofertę
mBank dla firmmBiznes Konto
Gwarancja 0 zł za prowadzenie przez 2 lata
0 zł0 zł0 złSprawdź Ofertę
NEST BankBIZnest Konto
bezwarunkowo darmowy rachunek
0zł0 zł0 złSprawdź Ofertę
PKO Bank PolskiPKO Konto Firmowe
Otwórz konto i zyskaj do 1000 zł
0 zł / 25 zł0 zł/ 30 złod 0zł

Kiedy dopiero zakładasz działalność gospodarczą i nie znasz perfekcyjnie swojego rynku i kontrahentów, wybór odpowiedniego konta firmowego także może być skomplikowany. Na początku nie wiesz jeszcze jak często i czy w ogóle będą Ci potrzebne wybrane produkty i usługi bankowe. Większość banków nie pobiera jednak opłaty za prowadzenie konta czy wypłaty z bankomatów własnych. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na warunki zwalniające z opłat. Czasami jest to minimalny wpływ na konto, minimalna kwota lub liczba transakcji bezgotówkowych ale warunki są zwykle bardzo łatwe do spełnienia!

Co zrobić w takiej sytuacji?

Jako przedsiębiorca każdego dnia spotykasz się z nieznanym. I w tym wypadku, dobra analiza i nałożenie priorytetów pomogą dokonać wyboru. Weź pod uwagę branżę, w jakiej działasz lub planujesz działać i stwórz listę operacji, do których najczęściej będziesz potrzebował konta firmowego. Po ustaleniu priorytetów dowiesz się, na co zwracać szczególną uwagę w ofertach banków.

Pamiętaj również, że darmowe konto firmowe wcale nie musi być najtańsze. Jeśli wraz z rozwojem biznesu okaże się, że koszty prowadzenia konta są dużo wyższe, niż oczekiwałeś lub oferta banku nie zaspokaja Twoich potrzeb – zmiana konta nie stanowi ogromnego problemu, ponieważ wszystkie sprawy załatwisz przez internet.

Jak wybrać najlepsze konto firmowe? Najważniejsze opłaty.

  • miesięczna opłata za prowadzenie konta
  • miesięczna opłata za kartę
  • darmowe bankomaty (własne/krajowe/zagraniczne)
  • przelewy do ZUS / US

Ranking kont firmowych – szczegółowe porównanie

Bycie przedsiębiorcą to niełatwe ale odważne zadanie. Nie wybierzemy za Ciebie konta firmowego najlepszego dla Twojej firmy ale z pewnością ułatwimy Ci jego wybór. Nie musisz porównywać ofert każdego z banków – u nas aktualne oferty znajdziesz w jednym miejscu. Rachunki bankowe przeznaczone dla firm analizujemy pod kątem kilku kryteriów. Dzięki temu wyraźnie zobaczysz czy oferta danego banku pasuje do Twoich potrzeb.

Wielu przedsiębiorców posiada rachunek osobisty i wielu z nich naturalnie otwiera konto firmowe w tym samym banku. W niektórych przypadkach może to być dobrym wyborem ale zalecamy zapoznanie się z pozostałymi ofertami. Może się okazać, że sentyment do jednego banku, będzie nas nas sporo kosztować w dłuższej perspektywie czasu.

W rankingu kont firmowych wyodrębniliśmy poniższe kryteria oceny jakości:

  • Ogólna charakterystyka (oprocentowanie, koszt prowadzenia rachunku),
  • Koszty korzystania z karty płatniczej oraz wypłat z bankomatów
  • Koszty przelewów krajowych i zagranicznych
  • Usługi dodatkowe
  • Najważniejsze zalety konta