Strona: Top Konta Bankowe » Ranking kont firmowych

Ranking Kont Firmowych – Październik 2019

Drogi przedsiębiorco, nieważne czy jesteś jeszcze na etapie planowania czy już prowadzisz własny biznes. Poniższy ranking kont firmowych pozwoli Ci dokonać wyboru najlepszego rachunku bankowego dla Twojej firmy. Zdajemy sobie sprawę jak ważny jest Twój czas, dlatego przeanalizowaliśmy dziesiątki ofert za Ciebie i wyłoniliśmy najlepsze konta bankowe dla firm.

Utworzenie obiektywnego rankingu kont firmowych nie należy do prostych zadań. Kiedy zakładamy konto osobiste, zwracamy uwagę na nasze codzienne potrzeby i na tej podstawie wiemy co jest dla nas priorytetowe. W przypadku wyboru konta firmowego, musimy wziąć jeszcze pod uwagę specyfikę branży, w której działamy. Z tego względu trudno jednoznacznie stwierdzić, jakie konto firmowe jest najlepsze dla każdego biznesu. Jeżeli importujesz/eksportujesz towary lub świadczysz usługi dla kontrahentów za granicą, z pewnością istotna będzie dla Ciebie kwestia kosztu przelewów oraz opłat za przewalutowanie środków. Z punktu widzenia płynności finansowej, istotna wydaje się  także możliwość otrzymania kredytu odnawialnego czy dostępu do usług dodatkowych, takich jak faktoring. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne informacje oraz łatwo porównasz koszty i warunki każdego konta dla firmy.

Najlepsze Konta Firmowe – Ranking rachunków dla przedsiębiorców

BankNazwa rachunkuOpłata za
KONTO
Opłata za
KARTĘ
BankomatyWięcej szczegółów
NEST BankBIZnest Konto
+ 200 zł premii dla beneficjentów programu 500 plus
0,00 zł0,00 zł0,00 złSprawdź Ofertę
Bank PekaoKonto Przekorzystne Biznes
+ 600 zł premii
0 zł / 9 zł0 zł / 7 zł0 zł/2%, min. 5 złSprawdź Ofertę
ING Bank ŚląskiKonto Direct dla Firmy0 zł / 9 zł0 zł / 7 zł0,00 złSprawdź Ofertę
Santander Bank PolskaKonto Firmowe Godne Polecenia
W promocji 900 zł premii i dwa lata za darmo
0 zł / 25 zł0 zł / 7 zł0 zł /3,5%, min. 5 zł Sprawdź Ofertę
mBank dla firmmBiznes na start
Darmowe konto przez 24 miesiące
0,00 zł0,00 zł0 złSprawdź Ofertę
Idea BankFirma TO JA
Odbierz nawet 600 zł premii (do 50 zł miesięcznie)
0,00 zł0 zł / 4,99 zł0,00 złSprawdź Ofertę
Alior BankiKonto Biznes
Promocja 1500 zł dla firm przez 12 m-cy
0 zł0 zł / 8 zł0 złSprawdź Ofertę
Alior BankRachunek Partner
Promocja gwarantowana cena paliwa 3,90 zł za litr dla firm
0 zł / 25 zł0 zł / 3 zł / 6 zł0 zł / 2 złSprawdź Ofertę
Volkswagen Bank PolskaPlus Konto Biznes
Darmowe konto dla każdego rodzaju biznesu.
0,00 zł0,00 zł5,00 złSprawdź Ofertę
PKO Bank PolskiPKO Konto Firmowe
0 zł / 25 zł0 zł/ 30 złod 0złSprawdź Ofertę

Kiedy dopiero zakładasz działalność gospodarczą i nie znasz perfekcyjnie swojego rynku i kontrahentów, wybór odpowiedniego konta firmowego także może być skomplikowany. Na początku nie wiesz jeszcze jak często i czy w ogóle będą Ci potrzebne wybrane produkty i usługi bankowe.

Co zrobić w takiej sytuacji?

Jako przedsiębiorca każdego dnia spotykasz się z nieznanym. I w tym wypadku, dobra analiza i nałożenie priorytetów pomogą dokonać wyboru. Weź pod uwagę branżę, w jakiej działasz lub planujesz działać i stwórz listę operacji, do których najczęściej będziesz potrzebował konta firmowego. Po ustaleniu priorytetów dowiesz się, na co zwracać szczególną uwagę w ofertach banków.

Pamiętaj również, że darmowe konto firmowe wcale nie musi być najtańsze. Jeśli wraz z rozwojem biznesu okaże się, że koszty prowadzenia konta są dużo wyższe, niż oczekiwałeś lub oferta banku nie zaspokaja Twoich potrzeb – zmiana konta nie stanowi ogromnego problemu, ponieważ wszystkie sprawy załatwisz przez internet.

Ranking kont firmowych – szczegółowe porównanie

Bycie przedsiębiorcą to niełatwe ale odważne zadanie. Nie wybierzemy za Ciebie konta firmowego najlepszego dla Twojej firmy ale z pewnością ułatwimy Ci jego wybór. Nie musisz porównywać ofert każdego z banków – u nas aktualne oferty znajdziesz w jednym miejscu. Rachunki bankowe przeznaczone dla firm analizujemy pod kątem kilku kryteriów. Dzięki temu wyraźnie zobaczysz czy oferta danego banku pasuje do Twoich potrzeb.

Wielu przedsiębiorców posiada rachunek osobisty i naturalnym wyborem jest założenie konta firmowego w tym samym banku. W niektórych przypadkach może to być dobrym wyborem ale zalecamy zapoznanie się z pozostałymi ofertami. Może się okazać, że sentyment do jednego banku, będzie nas nas sporo kosztować w dłuższej perspektywie czasu.

W rankingu kont firmowych wyodrębniliśmy poniższe kryteria oceny jakości:

  • Ogólna charakterystyka (oprocentowanie, koszt prowadzenia rachunku),
  • Koszty korzystania z karty płatniczej oraz wypłat z bankomatów
  • Koszty przelewów krajowych i zagranicznych
  • Usługi dodatkowe
  • Najważniejsze zalety konta