Przez internet można już zrobić prawie wszystko – opłacić rachunki, sprawdzić oceny w dzienniku elektronicznym swojego dziecka, zabukować wakacje na drugim krańcu świata czy zrobić zakupy z dostawą do domu. Można również szybko i bezpiecznie wymienić walutę. W jaki sposób? Poznaj nasz ranking kantorów internetowych i dowiedz się więcej!
Wymiana walut online staje się coraz bardziej popularna. Dzięki takim operacjom oszczędzisz swój czas, nerwy i… pieniądze! Transakcje internetowe są w stu proc. bezpieczne i pozwalają sporo oszczędzić, zwłaszcza przy wymianach większych kwot. To alternatywa do kantorów stacjonarnych, do których musisz dotrzeć osobiście, jesteś uzależniony od godzin ich otwarcia, musisz się przygotować na kolejki i mieć przy sobie gotówkę, co również przysparza nerwów. Walutę możesz wymienić online – siedząc wygodnie na kanapie i popijając kawę. Nasza porównywarka kantorów online pomoże wybrać Ci najlepszą opcję.
Na tej stronie znajdziesz ranking kantorów internetowych, który pomoże Ci w wyborze najkorzystniejszego kursu wymiany walut. Sprawdź również nasze porównanie kont walutowych.
Kantory internetowe – porównanie ofert
Zapewne pierwsza transakcja w kantorze internetowym może wzbudzić obawy i niepewność, dlatego dobrze jest zapoznać się z podstawowymi zasadami korzystania z e-kantorów.
- Wybierz sprawdzony kantor
Po wejściu na stronę danego kantora od razu stwierdzisz, czy wzbudziła ona Twoje zaufanie, czy wręcz przeciwnie. Zapoznaj się z informacjami o firmie, podpytaj znajomych i rodzinę, czy korzystali już z usług danego e-kantora, poczytaj komentarze internautów (również w social mediach). Im więcej pozytywnych opinii, tym dana firma jest wiarygodniejsza. - Zapoznaj się z regulaminem i zasadami wymiany walut
Jak powszechnie wiadomo, najbardziej niekorzystne dla klientów informacje są podane drobnym drukiem w najmniej spodziewanych miejscach. Kluczem do sukcesu i wyboru najlepszego kantoru walutowego jest dokładne przeczytanie treści regulaminu i zapoznanie się z zasadami wymiany walut w danym serwisie. Unikniesz w ten sposób nieprzyjemności i będziesz znał wszystkie szczegóły dotyczące transakcji online. Zdarza się, że np. e-kantor chwali się wszem i wobec, że transakcje wymiany walut są całkowicie darmowe, jednak czytając regulamin, trafiłam na zapis, że opłatę pobiera bank. Czy w takiej sytuacji operacja również jest bezpłatna? Nie! - Pierwszy przelew wykonaj na mniejszą kwotę
Jeśli musisz wymienić sporą sumę pieniędzy, a nigdy wcześniej nie korzystałeś z usług danego kantoru internetowego, nie ryzykuj. Rozbij kwotę na kilka rat, by mieć pewność, że usługa zostanie wykonana na najwyższym poziomie. Zwróć uwagę na to, czy nie ma żadnych opóźnień, nie pobrano dodatkowych opłat za przelew oraz czy gotówka dotarła na Twoje konto.
Szukając najlepszej firmy i analizując dostępne na rynku kantory internetowe, (poniżej zrobiliśmy to za Ciebie! Sprawdź Ranking kantorów internetowych ) koniecznie sprawdź poszczególne kryteria:
● wysokość kursów walut – im taniej, tym lepiej dla Ciebie – dzięki temu zwyczajnie oszczędzisz,
● częstotliwość aktualizacji kursów – może to być nawet co 15 sekund, co da Ci bieżący obraz; zwróć również uwagę, czy kursy są oparte na notowaniach Forex, co pozwoli Ci uniknąć opłat pobieranych przez pośredników,
● minimalną i maksymalną kwotę transakcji – wybierz odpowiedni dla Ciebie limit transakcji (różnią się one w zależności od serwisu),
● opłaty dodatkowe – opłata za założenie konta, stała prowizja od transakcji, prowizja od wartości transakcji – to wszystko możesz ominąć, wybierając odpowiedni kantor internetowy,
● banki obsługiwane przez kantor – mając konto osobiste lub rachunek firmowy w banku obsługiwanym przez dany e-kantor, zyskujesz na czasie (przelew dotrze natychmiast) oraz nie zapłacisz ewentualnych kosztów przelewu do banku obcego.
Porównywarka e-kantorów – skorzystaj i ciesz się swobodną wymianą walut!
Wybrałeś już odpowiedni dla siebie kantor internetowy? Doskonale! Pamiętaj, że e-kantory są świetną opcją nie tylko podczas jednorazowych transakcji wymiany waluty, np. przed wyjazdem na zagraniczne wakacje. To doskonała opcja również w sytuacji, kiedy spłacasz kredyt w walucie obcej, prowadzisz transakcje z zagranicznymi kontrahentami biznesowymi lub pracujesz poza granicami Polski i otrzymujesz wynagrodzenie w walucie innej niż złoty. Masz jeszcze jakieś pytanie? Zostaw je w komentarzu, a my chętnie Ci pomożemy!