Konto dbNET Biznes w Deutsche Banku

Deutsche Bank

Oferta nieaktualna. Dnia 11 listopada 2018 r. wydzielona część Deutsche Bank Polska S.A. została przeniesiona do Santander Bank Polska S.A.

Konto dbNET Biznes w Deutsche Banku

Konto firmowe dbNet Biznes
Rachunek dbNET Biznes to oferta Deutsche Banku dedykowana przedsiębiorcom szukającym taniego i funkcjonalnego konta dla firmy. Produkt przeznaczony jest do wielu rodzajów działalności ale naszym zdaniem najbardziej skorzystają na nim osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.

dbNET Biznes dostarczy nowym posiadaczom szeregu korzyści i usług dodatkowych pomocnych na co dzień oraz obniżających koszty prowadzenia biznesu. Poniżej przyjrzymy się szczegółowo wszelkim opłatom oraz dodatkom oferowany do rachunku.

Oferta Deutsche Banku dla przedsiębiorców to praktycznie darmowy rachunek firmowy. W ramach pakietu klient otrzymuje szereg bezpłatnych dodatków oraz usług pomocnych przy prowadzeniu DG.

0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku
0 zł/5 zł* miesięcznie za obsługę karty płatniczej
0 zł za przelewy internetowe, do ZUS oraz do US
0 zł za wypłatę ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie

Jak przedstawiają się opłaty za konto oraz standardowe operacje?
Prowadzenie rachunku jest zupełnie darmowe. Bank nie pobiera również opłat za przelewy krajowe online oraz do ZUS i US. Darmowe są również wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą. Jedyną podstawową opłatą jest miesięczna obsługa karty debetowe w wysokości 5 zł, której w łatwy sposób można uniknąć!

Jakie są najważniejsze zalety rachunku dbNET Biznes?
Posiadacz konta dbNET Biznes nie zapłaci za prowadzenie, przelewy krajowe oraz wypłaty z bankomatów na całym świecie. Dodatkowo wykonując min. 1 transakcję kartą w miesiącu, bank nie obciąży nas opłatą za obsługę karty. Na dodatek otrzymujemy Pakiet Przedsiębiorczy (m.in. darmowa księgowość i Paczkomaty) oraz pakiet ubezpieczeń (m. in. Pomoc Organizacyjna, Interwencyjna, Medyczna czy serwis Concierge).

Jakie są największe wady rachunku dbNET Biznes?
Jedynym minusem dla niektórych przedsiębiorców może być brak przelewów ekspresowych.

Jak i gdzie mogę otworzyć rachunek?
Konto najszybciej założysz przez Internet, na stronie Deutsche Banku.

Szczegółowa Specyfikacja dbNET Biznes

Wiele ofert produktów bankowych wygląda początkowo bardzo korzystnie ale po zapoznaniu się ze szczegółami traci na wartości. Oczywiście o atrakcyjności danego konta dla firmy świadczy również sposób jego wykorzystywania. Dlatego w tym celu warto zapoznać się ze wszystkimi jego parametrami:

 • 0 zł za obsługę miesięczną rachunku;
 • 0 zł za wydanie karty płatniczej
  VISA Business Electron Deustsche Bank
 • 5 zł miesięcznie za korzystanie z karty debetowej – opłata nie zostanie pobrana przez bank pod warunkiem wykonania min. 1 płatności kartą w dany miesiącu rozliczeniowym. Dostępna jest rOwnież karta MasterCard Business Silver – koszt jej wydania to 95 zł. Prowadzenie karty to również 95 zł w skali roku.
 • 0 zł za przelewy krajowe realizowane przez internet;
 • 0 zł za przelewy do ZUS i US;
 • 0 zł za polecenia zapłaty i zlecenia stałe;
 • 5 zł za przelew SEPA (0 zł za pierwszy przelew w miesiącu);
 • 65 zł + 0,2% (min. 30 zł / max. 250 zł) za przelew walutowy zlecony za pomocą bankowości internetowej db easyNET;
 • 40 zł za przelew SORBNET dla kwot poniżej 1 mln zł (20 zł dla kwot od 1 mln zł);
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą;
 • 0 zł za wpłatę i wypłatę środków w oddziale. Wpłaty i wypłaty mogą być realizowane w kilku walutach: PLN, USD, EUR i CHF. Warto pamiętać, iż awaryjna wypłata gotówki powyżej ustalonego dla danego Oddziału limitu, będzie wiązała się z dodatkową prowizją w wysokości 0,5% od nadwyżki ponad kwotę tegoż limitu;
 • aktualna taryfa opłat i prowizji (TOiP) dostępna jest pod tym adresem;
 • rachunek dbNET Biznes możesz otworzyć na tej stronie Deutsche Banku;

Usługi dodatkowe dla posiadaczy dbNET Biznes

Jak wspomnieliśmy na początku artykułu, posiadacze konta dbNET Biznes otrzymują dostęp do szeregu wartościowych usług dodatkowych w ramach oferty. Sprawdź jakie to korzyści:

 • Pakiet Przedsiębiorczy  – są to kody rabatowe i pakiety usług partnerów współpracujących z Deutsche Bankiem. Posiadacze konta zyskują m.in.: 6 miesięcy darmowej księgowości internetowej iFirma, 5 darmowych przesyłek w Paczkomatach InPost, 30% zniżki na promocję firmy w Zumi, rabaty na bilety lotnicze oraz wiele innych.
 • Pakiet Ubezpieczeń – rozległy pakiet pomocy organizacyjnej, interwencyjnej (np. zniszczenie mienia czy awaria sprzętu biurowego) czy medycznej; usługi informacyjne (w tym infolinia prawna); serwis Concierge. Co ciekawe – oprócz posiadacza rachunku – ubezpieczeniem objęty jest współmałżonek lub osoba prowadząca z nim wspólne gospodarstwo domowe wraz z dziećmi do pierwszego roku życia.
 • Konto Oszczędnościowe db Oszczędna Firma – darmowy rachunek z oprocentowaniem 0,75 %. Pierwszy przelew w miesiącu na własne konto firmowe jest bezpłatny (każdy kolejny oraz na konta w innych bankach kosztuje 15 zł).

Najważniejsze zalety oferty db:

 • Oprocentowany rachunek Oszczędna Firma.
 • *Jednorazowa płatność kartą w m-cu zwalnia z opłaty miesięcznej.
 • Pakiet Przedsiębiorcy (w tym np. 6 miesięcy bezpłatnej księgowości online).

Największe wady oferty db:

 • Brak przelewów natychmiastowych z rachunku tzw. Elixir.