BIZnest Konto dla firm w Nest Banku

Nest BankAnaliza BIZnest Konta – darmowego rachunku dla firm

Uruchomiony na przełomie października i listopada 2016 roku Nest Bank korzysta z doświadczenia dwóch innych instytucji bankowych, na podstawie których powstał. SMART Bank pozwolił na wdrożenie nowoczesnych technologii dotyczących bankowości internetowej i mobilnej, z kolei BIZ Bank oddał Nest Bankowi nie tylko placówki stacjonarne, ale także swój segment docelowy – przedsiębiorców. To im właśnie dedykowane jest BIZnest Konto.

 • 0 zł za prowadzenie rachunku
 • 0 zł za wydanie i używanie karty płatniczej
 • 25 zł miesięcznie za wydanie i używanie drugiej oraz każdej kolejnej karty płatniczej
 • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • 5 zł za wypłaty gotówki w bankomatach zagranicznych (dodatkowo 3% za przewalutowanie)
 • 0 zł za wypłaty gotówki przy pomocy usługi cashback
 • 0 zł za przelewy krajowe online
 • 0 zł za przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego,
 • 0 zł za przelewy europejskie SEPA.

Załóż BIZnest Konto

Jak założyć BIZnest Konto?

 1. Pierwszym sposobem jest założenie konta za pomocą przelewu – wówczas rachunek może zostać otwarty nawet w piętnaście minut. Wystarczy złożyć wniosek przez specjalną stronę internetową Banku, potwierdzić umowę przez wykonanie przelewu na 1 zł z rachunku osobistego w innym banku oraz aktywować konto, co pozwala już na skorzystanie z jego możliwości.
 2. Drugą drogą jest posłużenie się usługami kurierskimi (konto może stać się aktywne do 5 dni): najpierw składany jest wniosek (link powyżej), następnie podpisywana jest umowa dostarczona przez kuriera, a gdy umowa wraca do Banku, konto zostaje aktywowane.

Baner reklamowy BIZnest Konto dla firm

BIZnest Konto to szeroka oferta dla przedsiębiorców

Bezpłatny rachunek firmowy to nie jedyna propozycja Nest Banku dla przedsiębiorców. Dedykowane są im również inne produkty i usługi, przede wszystkim instrumenty oszczędnościowe i kredytowe.

Uwagę zwrócić należy również na BIZnest Konto Waluta, które prowadzone jest w euro, dolarach lub funtach brytyjskich. Rachunek prowadzony jest bezpłatnie, bez opłat dokonywane są internetowe przelewy SEPA w euro (opłaty dla innych przelewów to 0,2% min.: 4€/5$/3£), dodatkowo wypłata gotówki w walucie z bankomatów za granicą także odbywa się bez opłat. BIZnest Konto Waluta oferuje też atrakcyjne kursy wymiany walut.

Wśród instrumentów oszczędnościowych wymienić należy: BIZnest Oszczędności (konto lokacyjne dla firm w PLN, z wysokim oprocentowaniem 2,25% w skali roku dla kwot do 50 000 zł), BIZnest Lokata (lokaty dla przedsiębiorców), BIZnest Lokata WIBOR (lokaty dla przedsiębiorców ze zmiennym oprocentowaniem) oraz BIZnest Walutowe Oszczędności (konto lokacyjne dla firm rozliczane w euro, dolarach i funtach brytyjskich).

Produkty kredytowe skierowane są zarówno do przedsiębiorców, jak i do przedstawicieli wolnych zawodów. Przedsiębiorcy skorzystać mogą więc z BIZnest Kredytu w Ratach – Przedsiębiorca (kredyty z długim okresem spłaty, do 144 miesięcy, do 300 tys. zł), BIZnest Limitu na Karcie – Przedsiębiorca (maksymalny limit kredytowy 100 tys. zł, maksymalny okres bezodsetkowy to 56 dni) oraz BIZnest Limitu w Koncie – Przedsiębiorca (maksymalny limit 250 tys. zł, niskie odsetki).

Przedstawicielom wolnych zawodów dedykowane są analogiczne produkty: BIZnest Kredyt w Ratach – Profesjonalista (maksymalna kwota kredytu to 550 tys. zł, z okresem spłaty do 144 miesięcy), BIZnest Limit na Karcie – Profesjonalista (maksymalnie 100 tys. zł, bez odsetek przez maksymalnie 56 dni) i BIZnest Limit w Koncie – Profesjonalista (maksymalnie 250 tys. zł, niskie odsetki).

Załóż BIZnest Konto

BIZnest Konto – podsumowanie

Brak dodatkowych opłat i prowizji za wiele operacji związanych z BIZnest Kontem, szeroka oferta dodatkowa dedykowana przedsiębiorcom oraz wygodny dostęp internetowy i mobilny do Banku sprawiają, że BIZnest Konto jest jednym z najatrakcyjniejszych, dostępnych obecnie na rynku rachunków firmowych.

Najważniejsze zalety BIZnest Konta:

 • Korzystanie z konta i karty jest całkowicie darmowe – bez żadnych dodatkowych wymagań.
 • Darmowe wypłaty z bankomatów w całej Polsce.
 • Darmowe rachunki walutowe BIZnest Konto Waluta w EUR, USD i GBP.
 • Szeroka gama produktów oszczędnościowych i kredytowych.
 • W Nest Banku dostępny jest również darmowy rachunek osobisty Nest Konto

Największe wady BIZnest Konta:

 • 3% prowizji za przewalutowanie transakcji w innej walucie
 • Minusem dla niektórych klientów może być mała ilość placówek stacjonarnych

Promocja „Nest Kieszonkowe”

Promocja jest kierowana do beneficjentów programu 500 plus, którzy mogą zyskać dodatkowe 200 zł rocznie. Aby wziąć udział w promocji:

 1. Musisz posiadać lub założyć jedno z kont: Nest Konto lub Nest BIZnest Konto.
 2. Następnie zaloguj się do Bankowości Internetowej Nest Banku i przejdź do zakładki „Wnioski i Umowy“.
 3. Wypełnij wniosek o przystąpienie do promocji.
 4. Otwórz dodatkowy rachunek dla dziecka Konto Samodzielne (dziecko 13-18 lat) lub Nest Rodzinne Oszczędności (dziecko poniżej 13 roku)
 5. Zapewnij wpływy w kwocie minimalnej 2 500 zł miesięcznie z tytułu wynagrodzeń lub wpływy w wysokości 6 000 zł  miesięcznie w przypadku konta firmowego (BIZnest Konto).
 6. Wyraź zgody marketingowe.

Przelewając wynagrodzenie przez wszystkie 3 miesiące w kwartale otrzymasz bonus 50 zł (200 zł w skali roku).

Załóż BIZnest Konto

Dokumenty: